Извинявам се за въпроса ,не видях Trancperancy tool
Няма проблем. Както правилно сте се ориентирали, върху снимката се прилага именно прозрачност с градиентно преливане (а не запълване с преливане). Така снимката частично прозира и позволява да се вижда правоъгълника под нея.
А съобщението от първия print screen се появява, тъй като селектираният в конкретния случай обект е бил Bitmap, а растерните изображения, които са например в RGB или CMYK режим, не могат да приемат оцветяване. (Изключение правят Monochrome изображенията като това, което получихме в края на урока за pop-art колажа)
Защо ? Искам да попитам дали трябва да конвертираме цветовете от нашето изображение ( картинката с розите ) в подходящи за принт цветове? Или можем да ги оставим така в jpg формат
Привет, Теодора! Ако проектът предстои да бъде изпратен за пълноцветен печат – да, трябва всички елементи с RGB или други (различни от CMYK) цветове, да се преобразуват в CMYK.
Независимо от файловия формат (jpg, tiff или др.) на изходните растерни изображения, е добре да се проверяват документите за несъответстващи спрямо конкретното приложение цветове.
Проверката на файловете е разгледана по-нататък в модула в този урок.
Благодаря за бързият отговор . Значи това важи и за брошури и диплянки ? Но в такъв случай при конвертирането цвета става с друга стойност или поне при мен се разми по този начин от горе
Да, важи при файловете за всички печатни материали. За да може това, което виждаме на монитора, да ни даде представа за бъдещия резултат, според типа на печата използваните в документа цветове трябва да са в съответния цветови модел. Така своевременно могат да се нанесат корекции и да се избегнат „изненадите“.
Разликата след конвертиране е заради различния обхват на двете цветови пространства. CMYK не може да възпроизведе по-искрящите цветове по абсолютно същия начин, по който се виждат в RGB. пример
Благодаря ви , а когато имаме брошури със снимки , то тогава не пипаме снимките предполагам?
Напротив, и снимките трябва да са в CMYK. В противен случай на монитора в RGB ще ги виждаме ярки и искрящи, а всъщност ще се отпечатат с по-приглушени цветове.
Най-добро сравнение може да се направи при снимки с много ярки, „неонови“ цветове.
Благодаря ви !
Ето и моя опит, само исках да попитам как да променяме градиента, когато има повече от 2 цвята не ми излизат показалките, които се приплъзват?
Изберете Interactive Fill от кутията с инструменти или натиснете клавиш G.
Не може ли още в началото при създаване на документа да зададем стойности 95/50 за визитната картичка, като оставим място за изрязване? Ще бъде ли фатално, ако действаме по този начин?
Не е невъзможно още отначало да направите листа с увеличен размер, но задаването на Bleed е улеснение: елиминира вероятността от грешки, ако с работния файл борави друг сътрудник, и е ясно кой е размера на готовото изделие, предвидени ли са отпускания, колко мм и т.н.; предоставя необходимата информация във файла за печат; спестява изчисляване на наддадения размер при по-сложни проекти и при необходимост от коригиране размера на листа.
Когато стигна до етапа, в който въвеждам +4 мм , водещите линии, които очертават така наречената безопасна зона ми се губят. Как да ги покажа?
Благодаря за изпратените изображения. От тях веднага се вижда, че е увеличен размера на работния лист вместо на фона. В лентата горе са посочени формат Custom и размерите на листа вместо координати и размери на обекта, който служи за фон. Вижте в тази част от урока (може да намалите скоростта от бутончето в лентата на плейъра), че се увеличава размера на правоъгълника.
Вероятно при вас фонът е бил деселектиран и заради това при въвеждане на отпускането се променя размера на листа. Именно по тази причина се скриват водещите линии Margins - получава се противоречие относно мястото, където да се визуализират. Ако намалите размера на листа, отново ще се покажат.
Добре сте се справили.Обърнете само внимание на текстовете, които се четат по-трудно заради фона под тях.
Понякога е добре да приложим и ориентировъчна карта, най-често в стилизиран вариант, на гърба или върху самото лице на визитката. Как най-бързо и ефективно да се справим с тази задача? Благодаря!