Когато сме направили блока за стола може с командата Array да си спестим допълнителните операции като копиране и mirror, за целта с Array отбелязваме опция polar array, задаваме center point средата на масата, total number of items 4 и така автоматично ще се разпределят в четирите края на масата. За масата обединяваме линиите в полилиния и с командата Fillet задаваме първо radius за закръгление, после задаваме polyline и едновремменно се заоблят краищата на масата. Тези алтернативни начини са ми известни благодарение на курса AutoCAD Формула)
Добро допълнение, следва да се спести доста време.Упражнението е показано с идеята съответно на урока - да се покаже как се правят "блок в блока" = вместени блокове.
Здравейте, в началото на урока лектора изолира блок маса с четири стола, но в упражнението m1v9.dwg на чертежа това не е блок а начертана маса и столове по елементи, защото ако е блок при селектирането няма нужда да се избират всички елементи за да се преместят а се селектира блока като едно и се премества. Това така ли е или аз греша някъде?
Здравей, Альоша.
Да определено е така, когато се селектира блок, то е достатъчно да се кликне върху него.Да в m1v9.dwg масата и столовете не са в блок, защото това е началния файл за упражнението.Обърни внимание, че лектора в началото на урока, слектира елементите и ги превръща във блок.След което блока е модифициран.Ако отвориш файла m1v9 - gotovo.dwg там в ляво е сложен блока в крайния му вариант, там вече селекцията с клик, елементите са едно цяло.
Ако отвориш блока през блок едитора, вече в режим на редакция той е представен от отделни елементи.
Надявам се да съм бил полезен с отговора.