Преди да изберете хостинг компания, свържете се с тях и питайте на коя версия PHP и MySQL работи хостинга.
Минималните изисквания за Wordpress са:
Повече информация има тук: https://wordpress.org/about/requirements/
домейна е com.
Аз бих регистрирал домейна там, където се очаква да бъде по-голямата посещаемост. Например, може да е много популярен в България и малко посещаван в САЩ, въпреки че там има повече потребители.
Благодаря!
Извинявам се, че пиша под този пост, но системата не иска да публикува въпроса ми отделно.Може ли е да се ползва хостинг на моя компютър или wordpress и да се активира там истински домейн, който вече имаме платен, но не е направен сайт и няма хостинг. Благодаря предварително.
Какъв е смисълът трите Ви сайта /както споменавате във видеото/ да се хостват при три различни хостинг доставчика и да плащате три пъти хостинг?
Здравейте,
При инсталация чрез wordpress.org достъпно ли е въобще меню Plugins? Пробвах с няколко теми, но при всички липсва...
P.S. Бих била благодарна, ако препоръчате подходяща тема.
Здравей, да през wordpress.org раздела за пъгини е достъпен и не би трябвало да зависи от избора на тема, а да си го имаш винаги в дашборда. Провери дали не си влязла като потребител, който има ограничени права и не може да достъпи раздела за разширения или не си направила инсталацията през Wordpress.com. В .com няма плъгини.
Има ли възможност след като съм си направил сайт с Битнами, сега да го кача в Хост.бг. И дали трябва да купувам тема отново.
Здравей Емилиан, в сайта на битнами не е записано, че не може, така че не би трябвало да има проблем. Необходимо е да изтеглиш цялото файлово съдържание на сайта на твоя компютър, след което да качиш съдържанието в ново-активирания хостинг акаунт. Моя съвет е да се свържеш с host.bg и да направиш една консултация с тях. Успех в начинанието :)
Какво мислите за комапнията https://www.prohost.bg/ , защото условията им са доста примамливи?
Какво значи "примамливи"? 1 Цена 2 Предоставяно място 3 Какви технологии предоставя 4 Под чия юрисдикция се намира 5 Лесно ли се свързвате с отдел "поддръжка" 6 Други важни за Вас критерии.
хаха, добри са - всичко е безплатно, но има само една такса за техническа поддръжка от 16,50 на месец. Добър подход.
Мисля, че когато се говори за безплатен хостинг се има впредвид wordpress.com. Греша ли?
не
Във www.wordpress.ORG може да се създаде безплатен хостинг, но ако го използвате не можете да инсталирате разширения и освен това някъде пишеше че може да има теми, които да не можем да ползваме.
Здравейте! Как, по какви критерии, да избера хост компания? По-конкретно ме вълнува, ако искам сайта ми да е "пъргав" и достъпен за Европа (където има и англоговорящи) къде да го хостна?
пропуснах - щатите не ме вълнуват
Колкото се може доставчикът (твоята хост-компания) да е чисто физически по-директно свързана със собствения си доставчик.
Значи, интернетът има ядро в САЩ, от там започват нещата. И там има едно нещо, наричано ГРЪБНАК (backbone) на цялата мрежа - мощни сървъри, безотказно (я, не съвсем) захранване с ток, сигурност - това са наистина "плантации" от големи компютри в стерилни зали, много защити, най-вече наличие на ток. Чрез презокеански кабели се прехвърля в Европа и другите континенти, където също има хостинг-компании от 1-во ниво с подобни мерки за сигурност. Те обикновено предлагат услуги за "риселъри", по-рядко директно или поне е по-скъпо.
Както в Щатите, така и в Европа можеш да ползваш хостинг-компания която е близко или отдалечено свързана с най-основното ниво на Нета или междуконтиненталната връзка.
Как да разбереш точно тази чисто географска, а в допълнение и физическа свързаност?
Според моя опит начините са два:
По-повърхностният е, да четеш условията на хостването. Параметрите са трафик и обем информация, която можеш да качиш на сайта си. Това са техническите параметри. Може да има още, но тези са достатъчни. Това е съществено, затова ще ти опиша картинка: имаш тръба с определе цолаж и напор (дебит). Поредният търговец иска да изцеди максимум печалба, т.е. максимум клиенти, т.е. към основната тръба да върже колкото се може повече разклонения.
Стана дълго, ще продължа в следващ пост.
Ирина, БЛАГОДАРЯ за отговора до тук. Не успях да разбера накъде е тръгнала последната ти мисъл, но ако правилно съм усетила - тръбата е с постояно сечение/дебит. Това означава, че ако преминаващата информация е много по-малка от това сечение, тази информация "препуска" или може изкуствено да бъде ограничи от доставчика. Картинката се променя обаче, когато по тази тръба се навържат много желаещи да "точат" инфо. Сечението се разделя на броя желаещи (пример,силно условен! - 1000 дебит; 5 потребителя > скорост 1000/5;; 150 потребителя > 1000/150). Така обаче може да се стигне до драстично спадане на скоростта и затова доставчиците се застраховат, като изрично подчертават, че посочената от тях скорост е ориентировъчна и зависи от....
За дебита сте в 10-ката - точно това имах предвид.
Иска ми се да ви покажа с картинки как да се ориентирате кой къде е в "играта с тръбички" като ползвам податката на инж. Краси Кръстев, но малко трудно се справям. А след малко и домашните ми задължения ще ме отвлекат в друга посока.
За намиране на инфо за хостинг-компания (или който и да е сайт) ползвам Who is на този адрес (има и други, а това е само пример): http://cqcounter.com/whois/domain/securepaynet.net.html
[Няколко пъти ми се загуби текст, тъй че малко тромаво ще си изградя отговора, моля за търпение]
Прекъсвам, за да видя как изглежда отговорът ми дотук.
Налага ми се да направя пауза.
Прегледай какво предлага TraceRoute при избран сайт - отгоре има табличка, отдолу - карта. Най-отдясно на табличката е разстоянието от извора до мястото, от което черпиш Интернет.
Колкото по-кратка е табличката - толкова по-близко си до извора. Картата отдолу дава илюстрация.
Направи го за трите доставчика, които ползва Аула (описани са около 3-тата минута на урока). Има нещо интересно и неочаквано за мен.
Ще коментираме утре :-).
Това е само проба, в следващия коментар ще бъде по същество.
Всъщност искам да направя коментар, а не да задам въпрос.
Обикновено хостинг-компаниите предоставят безплатна регистрация на домейн (име на сайта, съответно с букви и разбираемия начин за мрежата - с цифров код) при хостване при тях. Регистрацията на име обикновено се прави за периода за хостинг - около година-две са обичайните планове и се подновява след всяко подновяване на договора за хостинг.
Всъщност регистрацията на домейн (име на сайта) е отделен разход (и действие), макар и да не е голям. Информацията ми е отпреди 3-4 години, но предполагам, че няма съществена промяна. Скъпи са имената на сайтове с разширение com (комерсиални) - от порядъка на 12 USD на ГОДИНА. Прави се при "РЕГИСТРАР" - директно или през хостинг-компания. Хостинг-компаниите имат пълен набор опции.
Може първо да се регистрира домейн (име на сайта) при Регистрар, но за време от порядъка на 10 години (120 USD максимално), което е по-малко от 200 лева вложение. След това да се избере къде да се разположи съдържанието (хостинг). Това е за дългосрочни проекти.
Съдържанието може да се държи на собствения компютър, но на него трябва де се инсталира уеб-сървър - има безплатни. Това е малкото "главоболие". Голямото е защитата, поддържането на резервни копия, както и това, че за да се вижда сайтът в мрежата, компютърът ви трябва да е денонощно включен! Дори, когато спре токът :-), т.е. UPS със мошщни батерии. А те струват скъпо.
Ако Пак проба. Сори, но това е един от начините, по които се уча. (Първият въпрос под темата НЕ започва с фразите, предложени в карето отгоре).
Здравейте,
тук: Задаване на въпроси и отговори към курс има кратко видео как да зададете въпрос
Тук: Markdown има малко пояснение по вмъкването на снимки в коментари и теми.
Надявам се да са Ви от полза.
Благодаря! Клипчетата не отговарят на въпроса ми, но ми бяха изключително полезни.
Все пак - успявам да осъществя комуникация, макар и малко тромаво :-). Ще свикна със средата и изглежда, че ще ми хареса.
Радвам се че са препратките са били полезни. По отношение на въпроса, мислех че изпитвате затруднения по отношение на задаването на въпроса и двете препратки уточняват именно това.ОК, мисля че ще свикнете с форума и всичко ще е ОК :).
Ще се справя, макар и със затруднения.
Проблемът ми беше, че пиша текст за въпрос, а системата не ме пуска да го публикувам и да създам обяснението.
Ще свикна с форума - неминуемо е. Просто тук ми харесва. Е, ще създам малко притеснения на досегашните разговарящи, но предполагам че всеки е минал подобен път.
Благодаря на всички за съдействието.
По отношение на това че системата Ви изхвърля, се дължи най - вероятно на това че неполълвате някое от полетата (било то полето с въпроса или пък полето с описание на въпроса) или пък в горната част там където задавате въпроса не използвате някоя от ключовите думи за започване на въпрос - Как, Защо, Къде...
Ще свикнете, във форума е интересно :).
Домейнът е .com. Важно ми е сайта да се вижда еднакво добре и в България, и в Русия (Санкт Петербург, Москва), като двете държави са еднакво приоритетни.От второстепенна важност са Австия и Холандия.
В такъв случай добър избор ли е български хостинг или има по-подходящо решение?
Привет, Елина! :)
Предполагам, че под "еднакво добре" се има предвид скорост за свързване. Важно е, че това не е единствения фактор, който оказва влияние при скоростта на зареждане на дадена страница от различни дестинации. Друг фактор - броя на прикачвания, докато се стигне до целта. Затова може да се използва и допълнителна услуга, (освен споделения хостинг) - CDN.
CDN (content distribution network) мрежите представляват мрежи от сървъри, разположени на различни дестинации по света, като основната цел е да подпомагат скоростта на зареждане през различни локации.
Има хостинг компании, които предлагад CDN безплатно към своя "абонаментен план". Бих препоръчала ICN.BG
Разбира се, че трябва.
Здравейте, има ли място в самия Уеб сайт с Wordpress където да е посочен кой е хостинга? Благодаря!
Хостинга зависи от домейна. Ако сайта се отваря може провериш в https://who.is/ , въведеш сайта , след което да погледш DNS record-a . Но не забравяй , че може да търсиш и директно IP , ако знаеш :)
Здравейте, има ли място в самия Уеб сайт с Wordpress където да е посочен кой е хостинга? Благодаря!
Здравейте, не е задължително да има информация на нашият wordpress сайт, точно коя компания ни е предоставила хостинг услугата от гледна точка на сигурност дори не е желателно да предоставяме таква информация в нашия сайт.
Мога ли да изпипам сайта, да вложа в него цялата медия, страници и всичко каквото ми е необходимо, и то да си остане на компютъра ми до момента, в който не реша да го кача и вече да платя хостинг и домейн на ICN примерно? Благодаря!
Много хора правят точно това. Имат си локална разработка, върху която работят и после качват сайта.
Това изисква после или ръчно качване или плъгин за мигриране или мигриране директно в базата данни (но това изисква повече опит с mySQL)
ОК е ако правиш тестове или много сайтове - т.е. мрежа от сайтове.
Ако правиш един основен сайт, по-добре на собствен домейн и хостинг.
благодаря много