Здравейте, отново при файла за сваляне има грешка и пише ''name" като искам да го свяла и не е илюстраторски.
Здравейте, пробвайте сега дали всичко е ОК с файла, благодаря за обратната връзка.
Благодаря, сега ОК !
Като отворя нов документ и ги търся, не ги намирам никъде...
Ai > Presets > Swatches ?
Там намирам само стандартните заложени в Илюстратор, а тези които съм направила го няма, намирам ги само в проекта, в който съм ги създала. Въпросът ми е запаметяват ли се някъде на платформата на илюстратор, за да се ползват и в бъдеще в други проекти, или си остават активни единствено и само за проекта, в който са създадени?
Swatch Libraries Menu - най-отгоре е Save Swatches - записваш си файла и после от същото меню ги виждаш и можеш да си ги избираш най-отдолу - от User Defined. Поне при мен е така, дано съм ти помогнала.
В illustrator има ли клавиш или комбинация за поставяне на обект в средата на работния лист, както "p" в corelDRAW?
Здравейте :)
Пробвайте с Align to Artboard и ще подравнявате обекта спрямо работния лист. До колкото знам няма шорткът, като "p" в CorelDraw. :)
Adobe Illustrator няма такива клавишни комбинации за равняване на обекти по работния лист както е при CorelDRAW.
Здравейте, въпросът ми е свързан по-скоро с теста след урока. Работя с версия СС 2017, при опит да приравня два обекта с опцията за Key object нямам никакъв проблем да го направя с налични само два обекта на работния плот (няма нужда от наличието на повече от два) и така първият въпрос отпада като вариант. Относно вторият въпрос - мога да задам кой да е Key object само с един клик върху обекта докато съм маркирал двата (а не с двоен клик, което автоматично изключва втория и третия въпрос). Знам, че въпросите трябва да са малко подвеждащи (все пак такава е идеята на теста), но в случая реалността доста се разминава. Извинявам се предварително ако има разлика в по-старите версии.
Изпробвах различни сенки и те се насложиха една върху друга. как да ги премахна?