Безплатно! Онлайн събитие: AI за ежедневна продуктивност Регистрация тук.
Делегиране с Photoshop - 2 ниво с множество операции
Пълен достъп до курса: Не
За пълен достъп, моля влезте или се регистрирайте.
Автоматизацията в Photoshop може да свърши работа за дни – за секунди
Не е нужно да сте експерт в Photoshop, за да създавате професионално изглеждащи визии. Чрез готови екшени и автоматизации можете да делегирате десетки и дори стотици операции на софтуера. Най-важното е да знаете, че това е възможно – и да търсите готови решения, създадени от други специалисти.
Стъпка по стъпка: създаване на 3D книга с готов екшен
- Подгответе базово изображение – правоъгълник с корица (снимка и текст).
- Изтеглете готов екшен (например за 3D книга) от надежден източник.
- Импортирайте екшена в панела
Actions. - Създайте начална празна сцена/слой, върху който ще се приложи ефектът.
- При нужда редактирайте корицата – дублирайте слой, коригирайте текст, завъртете и оцветете страничната част.
- Стартирайте екшена и оставете Photoshop да изпълни автоматично всички операции.
Резултатът: сложна 3D визия, генерирана за секунди, вместо часове или дни ръчна работа.
Използвани инструменти и функции
Actions– панел за запис и изпълнение на автоматизирани поредици от действия.Play(в панела Actions) – стартира избрания екшен.Duplicate Layer– създава копие на слой за допълнителна редакция.Transform(Ctrl + T) – мащабиране и завъртане на елементи.Layer Styles / Color Overlay– промяна на цвета на елемент, например гръб на книга.
Това е делегиране на второ ниво – използвате вградени възможности и готови автоматизации, без да пишете код, но с огромен ефект върху продуктивността.