Мога ли да споделя какви са предимствата на геометрични ограничения?
Страхотен модул. Голям потенциал, елементарна техника и приложение /като плаване с платноход в спокойно море и много подводни камъни/.
Радвам се, че ти харесва и виждаш потенциал.
Геометричните ограничения са нещо, което много хора просто игнорират, а могат да им свършат работа.
Задачката от урок №13 за модификация на фигурата с геометрични ограничения реших с 3 клика. Не са два, но при 33 конвенционални, си е истинско удоволствие. Очаквам с нетърпение модул или урок за оразмерителните ограничения, както и прилагането им заедно с геометричните в блокове. Поздравления за прекрасния курс за Блоковете в AutoCAD. Той сякаш е естествено продължение на AutoCAD Формула. Прави впечатление, че Бонус Модулите, които ни предоставяте, включително и тези в AutoCAD Формула, AutoCAD 3D и Excel, са като "черешката на тортата". Обобщават, осмислят и прилагат най-полезното от всеки курс.
Прекрасен бонус подарък!!! Много ми хареса, не съм предполагала, че може да ги има тези опции!
Геометричните ограничения въпреки големия си потенциал все още са доста тъмна материя. При натрупване на повече ограничения резултатите стават непредвидими.
Аутокад по своя си логика преценя реда, в който да осъществи трансформациите така, че да удовлетвори ограниченията - и често не "мисли" като нас.
Конкретната задачка може да се реши с десетина клика - един "офсет" и два "стреча", докато десетина ограничения не са достатъчни. Да не говорим за пробите и грешките докато заработи както трябва... :)
Прекрасен и много полезен бонус модул! За пореден път показан и обяснен много добре. Поздравления г-н Цукев
Много полезен подарък :) Благодаря
Благодаря :)
20-тина клика ми трябват на мен, за да се получи. Интересно ми е обаче как инж.Драганов го прави с 10-тина клика и кое стречва?
Ето стъпките, които имах предвид - офсет с разстояние 2 и два стреча:
@ инж. Драганов
За да стане офсета, първо трябва да се хванат всички обекти и да им се даде Join, за да станат една поли линия. След като са вече заедно тогава правите офсет с 2 еденици, да, но за да се изтрие офсетнатата линия, трябва да се даде Erase и после yes.Или след командата ofset да се изтрие ръчно. И след тези неща получаваме една фигура на която незнаем размера и за да направим strеtch с точност 1.15 навътре към фигурата ,трябва или да мернем страните му, или да им сложим оразмерителни линии . Дотук поне 10 клика още добавихме (поне).
В условието не е казано дали обектите са отделни, приех, че поначало са полилиния. След като направя офсета, не изтривам веднага изходния обект, а го ползвам за стреча - показал съм с червено точките на прихващане, които служат за да върнем точните размери. Изтриването най-бързо става с един клик и клавиша "Delete".
Правенето на блока ми отне 15 минути, 15 геометрични ограничения, 2 дименсионни ограничения, и едва третият тест беше успешен.
С ползване на геометричните ограничения само с една промяна на радиуса на едната окръжност направих втората фигура.