Как да направя наклонена повърхнина на комин?

AutoCAD Civil 3D CAD/BIM Проектиране BIM Инфраструктурни проекти с Civil 3D

Имали възможност да се направи наклонена повърхнина на комин, който е като кулата в Пиза и трябва да му се направят сечения, не е като конус, а е тръба с еднакъв радиус, след това видео предния комин стана перфектно. Благодаря за което, а за този имали решение в Civil 3D? Предварително благодаря :) Прилагам картинка. 

Повърхнините на Civil са с насоченост да моделират терен, а не обемни фигури. Вероятно за целта трябва да пробваш с друг софтуер.

Здрасти, да се похваля поиграх си но успях , но ми се получи един проблем на който сигурно ще можете да ми отговорите. Защо feature line като ги добавя в повърхнината приема коти от долния или горния хоризонт и не мога да я редактирам в elevation editor? Като я изчертавам и давам да взима котите на точките и преди да я добавя поглеждам в elevation editor всичко е наред но при добавяне в повърхнината се появи този проблем на единия комин го оправих но този който ще покажа е така. Профилите станаха много добре. Сигурно с друг софтуер ще е по лесно, но и със civil тази задача стана.

Привет. За коничния комин се разбрахме че няма проблем- при него няма припокриване на триъгълници от TIN модела и за Civil e все едно примерно си заснел могила с подобна форма. Относно проблема с Feature Lines, които приемат коти на други хоризонти- мисля че можеш да намериш отговора във видео 2- взаимодействие между фийчър линии. Там имаш пресичане на фийчър линии и съответното взаимодействие. Това е и хубавото в идеята на фийчър линиите- не позволяват да имаме 2 коти на едно и също място- забележи, когато говорим за моделиране на ТЕРЕН. Начина по който можеш да се опиташ да излъжеш Civil e да направиш всяка от тези Feature Lines в отделен Site, тогава няма да имаш подобно пресичане и взаимодействие между линиите. В момента обаче когато се опиташ да генерираш подобна повърхнина, ще се появи панорамният прозорец със съобщение от типа
Breakline (................) -- (.......................) not added -- crossed a breakline at ..................... С други думи TIN модела на Civil не позволява пресичащи се брейклинии, каквито имаш в случая на различни нива.

Благодаря много за съвета :) не се сетих да са в различeн site. Кривите комини са два при втория се получи по добре там обаче кривината е по малка и затова не съм го демонстрирал. Имал съм случаи за смятане на обеми като при които пак така трябва да се покаже терена който е от долу е в едно положение и с нарастване на котите теренния модел минава над по-долния на Ленд съм го правил с два модела но тук явно може да стане с един щом при кривия комин стана :) 

При вертикалното планиране въпроса със стълбите пак ли feature line ли може да се реши въпроса терена да се моделира?
Мислите ли по въпроса за таба Survey и за продължаване на курса по Civil сигурно има още неща за които да ни открехнете сега курса беше насочен повече за пътните инженери и на нас геодезистите ни помогна в някаква степен.
Хубав и успешен ден!

Привет ! Разделянето на повърхнините при припокриване на модела е добро и вероятно единствено решение. Не съм оптимист, че Civil може да ти даде нещо повече от Lаnd-а, тъй като и в двата случая става дума за TIN model или нерегулярен модел от НЕПРЕСИЧАЩИ се триъгълници. Относно стълбите- да бих заложил на Feature lines , но други биха направили това с 3D полилинии или дори 2d полилинии, трети могат да проектират и с точки... Survey модула има изчислителна част, която обаче не бих предпочел пред една българска програма която вече ти сам спомена, другото което може да се ползва от там е автоматизирано свързване на линии посредством кодове на точки, но това лесно се реализира и без Survey модул, чрез дребен трик. За себе си, още не съм намерил причина да работя със Survey модула, но може да направим някое видео все пак :)

Благодаря, за отговора така или иначе вече ленд няма и ще минем на Civil друго за момента по добро няма. Аз питам за автоматизираното свързване тъй като съм гледал демонстрация на това но демонстриращите само показват явно не са запознати и стигат до там да покажат какво може без да обяснят как става. Ясно е че трябва да има методика на снимане и да се мисли докато се снима и т. н. 

Курса беше добър за мен така, че успех да откривате нови възможности и да запознаете и нас след това :)

Здрасти, отново имам по сложна задача трябва да изчисля насип зад подпорна стена, на пръв поглед нищо сложно, но ще разкажа случая и да видим какво решение може да предложите. Насипа е висок 14м като е заснимано на пластове проблема ми е при стената тъй като тя не е отвесна и мърда към насипа и обратно и част от нивата се преплитат. И проблема ми е следния при това преплитане се преплитат и триъгълниците, фичър линиите са ми в отделни сайтове и пак се преплитат. Пробвах с 3д полилиния като подпорна стена и пак не стана. Последното ми решение е да преместя линиите по посока на ската така че да не се преплитат за да мога да изчисля обема на насипа. Някой имал ли е такъв случай и ако е намерил по добро решение ще съм благодарен ако сподели. Благодаря предварително!

Не създавай повърхнина на стената. Използвай за всеки слой насип само заснемането на вътршния край на стената.

Да така го направих просто тези които ми минаваха от към дупката ги преместих минимално към насипа за да не ми се преплитат триъгълниците. Търсех начин да го направя не открих и затова питах може някой да е направил вертикална повърхнина, която да е сложна. Получи се с 3д полилинии, с фичър линиите не се получи добре. Ще кача снимки от офиса.


Вашият отговор

Запиши се в Аула

или
Вашият имейл е защитен при нас.
Ние никога няма да го разкрием на трети лица.