Ранг 3
PRO

Илия Маринов Въреди LinkedIn адрес

Присъединил се: септември 2014
					
Постоянство
бета

0

най-дълъг период: 0 дни
Аула точки

5750

 
Постижения

45

за седмица 0
Изгледани уроци

313

за седмица 0
Харесани отговора

148

за седмица 0
Общо отговора

90

за седмица 0
Въпроса

0

за седмица 0
Последвани

0

 

Интереси

Инфраструктурни проекти с Civil 3D

Потвърдени умения

от харесани отговори разделени по софтуер
35
AutoCAD Civil 3D

Записани курсове


Постижения

В АУЛА винаги се стремим да подобрим начина на обучение и поради това въведохме точкова система с постижения.
Принципът на работа е съвсем прост - за определено действие в АУЛА (като преминати уроци, преминат тест, отговор на въпрос от друг колега) се получават точки и постижения. Така ще възнаграждаваме хората, които регулярно гледат уроците и помагат на другите в сайта.
Записани пет курса!
Експерт
Най-интересното знание
Профил със снимка
Дай, за да получиш
Споделящ знанията си
Който помага на другите, помага на себе си
Страхотна екипна работа
Добра екипна работа
Пет влизания за една седмица!
Благодарност
Богатството на образованието
Три влизания за една седмица
Записани четири курса!
Научихте 200 урока!
Непрекъснато израстване
Образованието е ключът
Научихте 150 урока!
Инвестиция в знания
Обучение под пара :)
Нощна птица!
Научихте 120 урока!
Научихте 100 урока!
Продължаваме напред
Потенциал!
Научихте 80 урока!
Най-мощното оръжие
Добро утро!
Здрав напредък
Научихте 40 урока!
Който дава живот на ума и знанието, той не умира
Научихте 20 урока!
Доказани знания
Стабилен напредък
Научихте десет урока!
Който се учи, той ще сполучи
Напредък
Научихте пет урока!
Напред, напред, напред
Добро начало
Записани три курса!
Записан втори курс!
Първи стъпки

Последни форум дискусии

Здравейте, от проспектор таб "отивате" на surfaces избирате + за да видите имената на всички повърхнини. Когато видите повърхнината, която искате да редактирате,избирате отново + вляво, "Definition" и + вляво от него. Отивате на Edits, десен бутон върху него и ще се появи опцията Rise/Lower Surface, която Ви е нужна. Препоръчвам вместо да работите върху оригиналната повърхнина. Да я запишете(експорт) като LandXML, след което да я импортирате и да редактирате новата повърхнина във височинно отношение.
Здравейте. Извеждането/създаването на точки с координати е функционалност, напълно различна от генерирането на отчети(репорти). Идеята на отчетите е да да бъдат презентирани проектни данни или измервания, например за нуждите на официална документация. Част от репортите могат лесно да приспособят към наши конкретни нужди- това са т.нар базирани на .xsl отчети. Базови познания по HTML(синтаксиса е сходен) са достатъчни, за да избираме каква информация, на какъв език и с каква точност да съдържат нашите репорти. По-сложнни отчети се реализират единствено на базата на програмен .NET базиран код. Реализацията на подобни отчети е по-скоро работа на програмисти. Идеята да се дават и ширини към отчетите, ме навежда точно на мисълта за отчет от втория вид с достатъчно висока идея за сложност, например в участъци с преходни криви и уширения или острови. Не мисля, че някой е реализирал нещо подобно, при положение че има приспособени надствойки за много държави по света. За щастие от много години, сериозните GPS производители са направили софтуерите си напълно отворени за обекта Alignment. И поне при моя старичък- близо 8-9год. приемник не е проблем да "закача" типови профили, които във всяка една точка на проектната нивелета, да ми позволяват да трасирам всичко- от дъно пътно легло- до горен ръб асфалт.
Здравей, възможните изходи за ексел са разгледани от началото до към 2:30мин. Показани са поне 3-4 начина за това...Освен това изхода в таблица на самия чертеж не води до това, координатите да са текст, а линиите линии. Този изход създава обект Point Table, което позволява динамича промяна на координатите в таблицата при редакция на чертежа. Ако си използвал командата Explode (2 пъти) - сам си създал тези текстове и линии :) . Нека да поясня освен това, че по инструкция- трасировъчните данни данни трябва да са на самия чертеж,което не пречи разбира се да приложим в CD същите трасировъчни данни примерно в CSV-формат. Ако нямам трас. данни в цифров вид- предпочитам да "хвана" проекта (ако него поне го има в цифров вид) и да си го координирам за да изкарам нужните ми данни. Да оставим, че колеги масово дават в трас. план ненужни външни ръбове на сгради вместо осите примерно. Набирането на ръка често води до грешки.
Когато при импорт на данните, Civil срещне посочената стойност , в твоя пример -9999, той автоматично игнорира стойността и, като тя не попада въобще в програмата. Ако например във входният файл имаш някъде кота -9999, Civil ще остави котата непопълнена след входа. Не виждам особен смисъл в тази опция и не я ползвам. Иначе вместо -9999, можеш да въведеш каквато стойност поискаш.
Здравейте! Да, смятам, че е възможно подобно приложение на subassemblies по абсолютно аналогичен на показаният във видеата начин и последователност. Subassembly Composer е част от инсталационният пакет на Civil 2015, така, че можете да пробвате и посредством него в случай, че не се получат нещата с тези които са заложени в стандартната библиотека. Сериозна играчка е когато правите това за първи път и разучавате различните subassemblies, но впоследствие инвестираното време, ще се изплати многократно.