Здравейте, ето това успях да направя до тук, опитвайки се да следвам урока и указания, които намерих в зададените въпроси по-долу. И, как да продължа? Явно в 2023 г. версиите вече доста се различават.
Здравейте, Валентина, в полето за избор, трябва да изберете папката, където искате да инсталирате WordPress. След това кликнете на бутона Next, за да продължите с инсталацията.
Инсталацията на WordPress с помощта на Bitnami е относително пряка. Вие вече сте свалили и стартирали инсталатора на Bitnami за WordPress. В момента сте в прозореца за внасяне на данни, където трябва да изберете мястото за инсталация на WordPress на Вашия компютър. Ето как трябва да продължите:
- В полето за избор, което се показва на екрана Ви, изберете директорията (папката) на вашия компютър, където искате да инсталирате WordPress. Това обикновено е папка във Вашия главен диск (обикновено се нарича C: Drive).
- След като сте избрали директорията, натиснете бутона Next, за да продължите с процеса на инсталация.
- Инсталаторът ще Ви помоли да въведете някои допълнителни информации, като име на администратор, имейл на администратор, име на уебсайта и т.н. Въведете информацията нужната информация.
- След като сте въвели всички необходими данни, натиснете Next отново. Инсталаторът на Bitnami ще започне процеса на инсталация на WordPress на Вашия компютър.
- Когато инсталацията завърши, инсталаторът ще Ви покаже съобщение, че инсталацията е успешна. В този момент вече би трябвало да имате работеща локална версия на WordPress на Вашия компютър.
Благодаря за указанията, днес имам възможност да продължа. След избор на директорията по т.1, след натискане на Next, започва директно процеса, който съм дала във втория скрийн - т.е. нямам точка 3, екран за въвеждане на информация, както очаквах още първия път. Дали съм инсталирала правилно виртуалната машина?
Опитите ми продължават със същия неуспех.... Вече смятам, че не е възможно да ползвам локално софтуера
Моля, за отговор!
Здравейте, Валентина, на базата на това което ми казахте, изглежда сякаш сте пропуснали екрана за въвеждане на информация. Това обикновено не е обичайно и трябва да бъде проверено. За да проверим дали инсталацията е правилна, ето няколко стъпки, които трябва да следвате:
- Проверете дали имате последната версия на Bitnami и на софтуера на VirtualBox. Ако не- актуализирайте до последната версия.
- Проверете дали сте свалили правилния Bitnami WordPress Stack. Трябва да бъде версията, която е съвместима с Вашата операционна система (32-битова или 64-битова).
- Проверете дали Вашият компютър изпълнява минималните системни изисквания за Bitnami и WordPress.
- Опитайте да стартирате инсталацията отново отначало, като внимавате за всеки екран и опция. Би трябвало да има екран, който Ви пита за информацията на администратора и детайлите за вашия уебсайт.
Ако проблемът продължава, може да има проблем с VirtualBox или самата инсталация. В този случай би било най-добре да се консултирате с техническата поддръжка на Bitnami.
Привет, препоръчвам Ви да опитате алтернативен метод за инсталиране на локална версия на Wordpress чрез WAMP, тъй като инсталирането чрез Bitnami е променено и на този етап- много по-сложно.
Ето и стъпките за това:
- Инсталиране на WAMP: свалете WAMP от официалния уебсайт и следвайте инструкциите за инсталиране. След инсталацията трябва да видите WAMP иконка в system tray. Уверите се, че WAMP работи (иконката трябва да е зелена).
- Създаване на база данни за Wordpress: отворете phpMyAdmin, който се достъпва от WAMP менюто. Създайте нова база данни, която ще използвате за Wordpress.
- Инсталиране на Wordpress: изтеглете последната версия на Wordpress от официалния уебсайт. Разархивирайте файла и копирайте папката 'wordpress' в директорията на WAMP (това обикновено е 'C:\wamp64\www').
- Конфигуриране на Wordpress: отворете браузъра си и въведете 'localhost/wordpress'. Това ще стартира процеса на инсталация на Wordpress. По време на този процес ще трябва да въведете информация за базата данни, която да създадете в phpMyAdmin.
- Завършване на инсталацията на Wordpress: следвайте останалите инструкции на инсталатора на Wordpress. Когато завършите, трябва да можете да влезете в своя Wordpress сайт от 'localhost/wordpress'.
Имайте предвид, че в зависимост от конфигурацията на Вашия компютър е възможно да има леки различия.
Прилагам линк, от който можете да видите и примерна инструкция за локално инсталиране на Wordpress.
Кристина, благодаря, беше лесно :)