Безплатно! Онлайн събитие: 7 грешки при AI изображенията Регистрация тук.
Въпрос към урок: Групи и компоненти. Основни принципи
от курс: 3D моделиране със SketchUp
Не откривам командата "Copy"
Не откривам командата "Copy". Ако може, да обясните как се копират обектите.
Здравейте, Камелия,
Как се копират обекти в SketchUp
В SketchUp няма отделна видима команда Copy (копиране) както в други програми. Копирането става чрез инструмента Move (преместване).
- Маркирайте обекта с
Select(избор). - Изберете
Move(преместване) от лентата с инструменти. - Натиснете клавиша
Ctrlна Windows илиOptionна Mac. - Ще се появи малък плюс до курсора, което значи, че сте в режим за копиране.
- Кликнете върху обекта и го преместете на желаното място.
- Кликнете отново, за да поставите копието.
Полезно уточнение
- Ако обектът е
Group(група) илиComponent(компонент), копирането работи по същия начин. - Ако искайте няколко копия наведнъж, след първото копие напишете например
x5и натиснетеEnter.
Вашият отговор
Запиши се в Аула
Ако вече имаш регистрация влез оттук