Прескочи към основното съдържание Прескочи към навигацията
Въпрос към урок: Слоеве (Layers) от курс: Photoshop Web Design

Как да разделим слети с Merge слоеве?

Photoshop Fastweb Photoshop Фотография Уеб дизайн Графика Тайните на Photoshop

След като обединим слоевете чрез Merge Layers, как може да ги разпаднем на съставните си слоеве?

AutoCAD за съжаление не помни съставните слоеве и това не е възможно. При обединяване на слоеве трябва да знаем, че няма връщане назад. Единствено undo, ако обединяването е направено наскоро.

Извинявам се :) Отговора ми беше през форума и не видях, че става въпрос за Photoshop, но логиката е същата. Спасението е само undo, ако това е възможно. <br/>

За да избегнете нуждата да се връщате назад обединявайте файловете в копие, т.е. запазвате оригиналите (например в група) и работите в обединения леър. Така ако ви се наложи да започнете отначало или искате да извадите селекция от някой леър, просто влизате в групата. Моля личен съвет е да пазите всичко и да работите с много слоеве, за да избегнете повторно селектиране или загуба на изображение. За да не се обърквате и да се ориентирате бързо, надписвайте всеки нов леър - например ако коригирате контраста, леъра би се казвал контраст, ако коригирате очите - очи и т.н. Това е много полезно, за да е ориентирате бързо в файл който не сте  редактирали скоро, или някой друг е обработвал. Дано съм ви била полезна!

Много благодаря за полезния съвет.


Вашият отговор

Запиши се в Аула

или
Вашият имейл е защитен при нас.