Може ли да вкараме растерно изображение в AutoCAD?
Здрасти това не го знаех, но аз използвам "растер дизайн към акад" и там нещата са много добре направени за тази цел, но и това е добре. Поздравления за трика
@Grigor
Raster Design вече има много повече възможности. Тук целта ни е да използваме вградените инструменти в Аутокад.
Здравейте, имам следния въпрос и имали решение на проблема?
Здравей, реално няма ли как да промениш пътя към файла, той как е закачен с основния чертеж ?
Здрасти, аз не знам имали такава възможност затова ми е питането при вкарването на растерното изображение няма я опцията да се зададе "релатив път" както е във видеото. Практикуваме така с колегите, като обработвам сканирани платна аз ги разпъвам и като ги давам на колегите те си правят същите директории на машините за да може да виждат от долу платното и след това оцифряват, но след ъпгрейда се получи тази авария и търся решени от вас.
Ако те разбирам правилно ти трябва eTransmit с настройките на eTransmit setup,които инж. Цукев показа в курса. Така когато направиш .rar на dwg-то си, то ще прикачи всички необходими xrefs,images,стилове,принтери и т.н. и твоите колеги при двоен клик на dwg-то ще отварят всичко така както ти на твоето PC, без да има нужда да си създават пътищата на файловете както на твоя компютър.
Много често изображението се мащабира коректно по една от двете оси , но заради изкривяванията при сканиране, по другата ос има голямо разминаване. Когато имаме карта с кръстчета, както в примера, аз се справям с този проблем, като превръщам изображението в блок. Това позволява в лентата "Properties" да се въведе (в Geometry) scale фактор по "x" или "y", който компенсира деформацията и разтяга картинката, където е необходимо, в една от двете оси.
Аз използвах твоя метод да превръщам изображението в блок но като го направя, scale фактора е активен само по "x" и ако искам не мога да компенсирам деформацията по "y". Дали бихте могли да дадете още подробности?
Диана,
Благодаря много за допълнителната информация, ще ми бъде от голяма полза.
Това съм го правил преди години 6-7 и във версия 2004 по по-примитивен начин. Теорията по темата е проста аритметика, но практиката би трябвало да изглежда така: В минути 5:00-5:30 от урока г-н Цукев трябваше да избере като първа точка може би долу вдясно първата координатна точка+ и като втора горе вляво крайната +. Така ще имаме по-голяма база и ще се покрие грешката от кнанирането на хартиения носител на картата. Нататък програмата ще минимизира грешката. А мащабът ще се изчисли при първото измерване. 100м=0,143м. Мащабът може да се посочи в scale и като дроб. Важно е отношението. Всичко ще зависи от това какво задача решаваме и каква точност търсим. Мисля аз. Урокът беше много ценен за мен. Брагодаря.