Прескочи към основното съдържание Прескочи към навигацията

Как да си направя вратата и прозореца?

3ds Max 3D Моделиране Рендериране 3D Моделиране и Рендериране с 3DS MAX

Екранна снимка към: Как да си направя вратата и прозореца? Здравейте! Извинявам се, че отново ще задам въпрос за урок 5, но преди да премина към трети модул ми се ще да си направя все пак врата и прозорец! След поредния неуспешен опит, постигнах това, което пак не е като на видеото. Пропускам нещо и не мога да разбера какво е. Установих, че при активиране на бутона snap от падащото меню на отметка Vertex имам празно квадратче, а при вас е плюсче. Откъде мога да си извадя бутоните X,Y и Z. Не знам как успях да направя тази врата, понеже в повечето случаи ми беше активна координата Z и правя врата перпендикулярна на стената. Моля ако имате някаква идея, споделете! Благодаря предварително!

Здравей Дарина,<br/>стената от стандартните архитектурни обекти ли е? Ако следваш стъпките във видеото не би трябвало да получаваш нещо различно. Пробвай първо да направиш само вратата отстрани - без стена, за да видиш какво трябва да се случи и после единственото различно нещо е да захваща точки от стената, кокато я създаваш. Иначе бутоните за ограничение по осите, X, Y, Z можеш да ги изкараш с кликване с десен бутон на Основният туулбар с инструментите и избор на Axis Constraints. И накрая - отвори вратата, за да видиш дали са сработили нещата.

Благодаря, пак ще опитам!

Изгледай началото на видеото. Аз имах същия проблем.


Вашият отговор

Запиши се в Аула

или
Вашият имейл е защитен при нас.