Защо не мога да форматирам от дата с час в месец и година?
Защо не мога да форматирам посочената дата от ред 35 във mmmm yyyy, т.е искам да си визуализира месеца и годината само? Най-вероятно има проблем с формата и не го превръща в посочената стойност

Здравей, има вероятност преди да си изписала ( или paste -нала ) стойностите на клетките, в които си ги сложила, да са били предварително форматирани като Text, тогава сменяйки формата към какъвто и да било, вътре в клетката записа си остава същият - за визуална представа виж снимка 1 и 2. Затова в предварително форматирана като Custom или Date клетки, пробвай да приложиш показаното във видетото и мисля, че няма да имаш проблеми.
Благодаря. Пробвах, но не се получи. Тези данни са от една справка, която излиза от един специализиран софтуер, ааз само ги пейстнах, защото масива е голям. Данните от справката излизат в General. Единственето, което успявам да дам = month, но не ми върши работа само месеца.
Добре, защо не пробваш така отиди на тext to columns от там задай да Delimited ( снимка 1 ) след което NEXT за сепаратор задай space и tab ( снимка 2 ), след което пак NEXT след което маркирай колонката ( с клик отгоре ) с датата и на нея горе и задай Date DMY ( снимка 3 ) след което цъкни finish и така ще си разделила часа от датата и ще си сигурна че на датата е зададено да е дата. След което провери дали може да модифицираш датата по начина който е показан в урока. Ако нестане и така качи файла ( може също и да сложиш изходната информация във едно txt файлче ) си някъде в интернет ( dox.bg например ) и сложи един публичен линк тук във форума и аз или някой друг ще се пробва да ти помогне.
Благодаря, така стана....:)))
Радвам се че е станало - хубаво е да потърсите дали приложния софтуеар, може да изкарва тази информация в csv файл или txt и с функцията Data from Text ( за която има специално отделен урок мисля ) да си вкарвате тази изходна информация съответно да я форматирате директно в дата.
излиза само в екселски формат
<br/><br/>
Как да сменя мерните единици от инчове в
сантиметри (метрична система) в MS Office WORD 2007?
<br/><br/>
Работя под WINDOWS 8.1. Изпълнил съм следните инструкции.
<br/><br/>
1. Click the Start
button, and then click Control Panel.
<br/><br/>
2. Click Clock,
Language, and Region, and then click Change the date, time, or number
format.
<br/><br/>
Double-click Regional and Language Options.
<br/><br/>
3. On the Formats
tab, select the country/region that you want to use in the list under Current
format.
<br/><br/>
4. Click Customize
this format, and then under Measurement system, select either Metric
or U.S..
<br/><br/>
Интересно е, че от същия
пакет EXCEL 2007 ми е настроен м метричната система.
<br/><br/>
Здравей, в тази тема https://aula.bg/question#id-104268800001 има зададен абсолютно същия въпрос може на който след него е даден отговор така че може да погледнеш там.
Благодаря!

Резултатът:

Лек ден и успехи!