Как трябва да действаме в случаите, когато изображението,което имаме е дори под границите наполовина 600х315?
Как трябва да действаме в случаите, когато изображението,което имаме е дори под границите наполовина 600х315?Тогава не можем да използваме това изображение или?
Най-добре е да си намериш изображение, което да отговаря на размерите.
В последните си версии Photoshop се справя доста добре със запазването на качеството, когато увеличаваме размера на някое изображение. Според мен преди да се търси ново, си струва да се пробва и да се прецени дали резултатът е удовлетворителен или не :)
А какво мислите за Gimp? Тази програма е свободно разпространяема и може да свърши чудесна работа. Ето ви Gimp за Windows:
https://www.gimp.org/downloads/
Ако хората нямат достъп до Photoshop, а самия Photoshop е много тежък и отнема от ресурсите на RAM паметта. Gimp като програма е много по-лек като програма и не затормозява компютъра, нито отнема от ресурсите на паметта на компютъра.
Имам една идея: Да има курсове за Gimp, Inkscape, Scribus, Blender. Предполагам, че ще има хора, които ще имат желание да се научат.
Бих искал да ви споделя един важен съвет за изображенията в уеб. Добре е по-големи изображения да ги превръщате в по-малки според идеята ви, но не и обратното (разваля се качеството). Важно е и резолюцията (DPI), освен dimensions - DPI за WEB 72 или 96 pixels/inch, не повече (при Print е 240-300px/inch диапазона за high quality). Важен е и цветовия режим за уеб: RGB 8bits/channel с профил на изображението sRGB IEC61966-2.1 (не AdobeRGB, не CMYK). И не на последно място ако искате изображенията да ви се отварят супер бързо в сайта ви от потребителите (тоест да са с възможно най-малкия размер като големина в MB, но да не се разваля същевременно с това качеството) ви препоръчвам една програма JPEGmini Pro. Бърза, лесна, БЕЗ никакъв компромис в качеството, както за принтиране така и за уеб, при намаляване на изображението като големина приблизително няколко пъти. Ако ползвате също фейсбук и се съобразите с техните изисквания например 960 или 2048px/inch по дългата страна и след това "хвърлите" изображението през тази програма и го upload-нете във фейсбук - ще виждате кристално ясно изображението, както когато си го гледате локално на вашия компютър (фейсбук не прилага компресията си, която по принцип прави за изображенията с цел да достигнат до около 100kb снимките).
Аз лично предпочитам Faststone image viewer и IrfanView.
Аз лично използвам SlowView ( https://www.brennig.com/ ) един стар редактор - работи под всички windows-и и такива операции ги решава за секунди
Аз ползвам InkScape
Аз също предпочитам IrfanView .