Как се получава така, че сайтове от типа на Facebook.com, mirtesen.ru са „бездънни” и колкото и да слизаме надолу не стигаме до футър?
Как се получава така, че сайтове от типа на Facebook.com, mirtesen.ru са „бездънни” и колкото и да слизаме надолу не стигаме до футър? Единият вариант е да са пълни с много публикации от сайта ни, а другият - да повтаря някой публикации но така, че да не се виждат по два пъти на екрана, или да взаимства от другаде, вкл. и от архива.
Моето мнение е, че това не са сайтове, а социални мрежи. На първоначалната страница обаче footer ясно се откроява. При facebook например "безкрайна" е средната част. Темите, които аз съм използвала сортират публикациите в страници, така че footer се вижда, независимо от количеството информация.
Вероятно може да се стигне до "Дъното". Все пак Facebook има "рождена" дата и някоя статия е била първа :) Т.е. почти сигурно е, че има "дъно" :)
Фейсбук, В Контакте и др. само изпълняват функцията на социални мрежи. Но по същество те са сайтове. Имат си URL, имат си код, който може да бъде видян, ако влезете с Google Chrome и натиснете Ctrl-U. По същият начин метафорично казано "поетът - знаме на епохата" всъщност има постоянен и настоящ адрес, "домашно" име и един куп относителни релации - тъща, ипотека, приятели за карти, член на съюза на писателите, а физически - сърце, дробове, очи, зъби... и да се вмества в стандарти като размер на дрехите и обувките. В други случаи може да има адрес - нарицателно - всеки цитира с еднаква лекота "фейса", Президента, Премиерът, Путин - но и те като хора отговарят на описанията валидн за класа обекти към който принадлежат, ако и да са общоизвестни. Та... фейсбука е сайт, нищо че изпълнява функциите на социална мрежа.