Постоянство бета
0
Аула точки
100
Постижения
3
Изгледани уроци
0
Харесани отговора
10
Общо отговора
2
Въпроса
0
Последвани
0
Интереси
Wordpress
Уеб сайтове с Wordpress
Microsoft Windows OS
Трикове и тънкости с Windows 10
Windows 10
Потвърдени умения
от харесани отговори разделени по софтуер
7
Wordpress
3
Microsoft Windows OS
Записани курсове
Постижения
В АУЛА винаги се стремим да подобрим начина на обучение и поради това въведохме точкова система с постижения.
Принципът на работа е съвсем прост - за определено действие в АУЛА (като преминати уроци, преминат тест,
отговор на въпрос от друг колега) се получават точки и постижения. Така ще възнаграждаваме хората, които
регулярно гледат уроците и помагат на другите в сайта.
Добра екипна работа
Профил
Благодарност
Последни форум дискусии
Здравейте,
Сещам се за 3 варианта на решение:
1. чрез добавяне на безплатен плъгин Hide My Site (има платени опции в него, но работи и без тях) и съответно поставяне на парола за достъп до сайта (само парола - без потребителско име). След вписване на парола може да се разглежда сайта като гост - т.е. удобно за изпращане до определени хора, които да го видят докато се довършва без да са логнати (пълен гост тест).
2. отново чрез плъгин: underConstruction WordPress Plugin - тогава е скрит изцяло (имате достъп до админ панела).
3. добавяне на .htaccess файл в главната директория на сайта със съдържание:
RewriteEngine On
RewriteCond %{HTTP_USER_AGENT} (googlebot|bingbot|Baiduspider) [NC]
RewriteRule .* - [R=403,L]
При метод 3 е важно да знаете, че сайта ще бъде видим ако някой напише адреса, но реално ще бъде невидим за роботите (търсачките) и няма да бъде индексиран. Не забравяйте да премахнете след това този файл или поне това съдържание (ако има друго в него), защото няма да бъде индексиран никога.
Има и вариант чрез защита на директорията на сайта чрез потребител/парола, което често може да бъде направено чрез хостинг акаунта (админ панел). Резултатът е сходен с вариант 1.
Здравейте,
Рутрер и суичове се избират според разпределението на помещенията. Ще е необходима повече информация за разпределението (и входната точка от доставчика на услуга) за да може да се избере подходящият подход. Също така е важно с какво окабеляване разполагат тези помещения. Относно устройството за рутиране на трафика - нужно е да се отчете какви функции ще се очаква да извършва за в бъдеще. Пример за услуги са: VPN, firewall функции (специални правила), дали ще има мрежови ресурси като сървъри (за отделни VLAN или други мрежи с ограничения на достъпа помежду им), дали ще се използва и за WiFi или ще има друго устройство в мрежата, дали ще има принтер/и в тази мрежа и други. Също така е важно да се уточни какво натоварване ще се очаква (обмяна на големи файлове и други). Важно е и в какво ще бъде разположен рутера. Ако е обикновен за малък офис без някакви специални изисквания - то може да стои на земята или до някое бюро, но ако ще има сървър в тази мрежа е добре да се вземе малък комуникационен (не сървърен) шкаф, който да комбинира и двете функции, като му бъде поставен и охладител (със или без терморегулация).
В най-общи линии е важно да се уточни какво ще се изисква от тези устройства, разпределението по стаи и съответно ще е добре да се посочи и ориентировъчен бюджет.