Ранг 2
FREE

Nikolin Kayabashev Въреди LinkedIn адрес

Присъединил се: ноември 2013
					
Постоянство
бета

0

най-дълъг период: 0 дни
Аула точки

800

 
Постижения

18

за седмица 0
Изгледани уроци

32

за седмица 0
Харесани отговора

9

за седмица 0
Общо отговора

2

за седмица 0
Въпроса

0

за седмица 0
Последвани

1

 

Интереси

AutoCAD Формула AutoCAD Revit Архитектура Revit Конструкции Revit MEP Inventor 3ds Max Maya Тайните на Excel

Потвърдени умения

от харесани отговори разделени по софтуер
7
AutoCAD

Записани курсове


Постижения

В АУЛА винаги се стремим да подобрим начина на обучение и поради това въведохме точкова система с постижения.
Принципът на работа е съвсем прост - за определено действие в АУЛА (като преминати уроци, преминат тест, отговор на въпрос от друг колега) се получават точки и постижения. Така ще възнаграждаваме хората, които регулярно гледат уроците и помагат на другите в сайта.
Връзка с Facebook
Профил със снимка
Имейл новини. Ниво 3
Добра екипна работа
Благодарност
Доказани знания
Научихте 20 урока!
Стабилен напредък
Напредък
Имейл новини. Ниво 2
Научихте десет урока!
Който се учи, той ще сполучи
Имейл новини. Ниво 1
Научихте пет урока!
Първи стъпки
Напред, напред, напред
Добро начало

Последни форум дискусии

Здравейте колега! Обръщам се така защото предполагам, че сте проектант по част различна от СК. Г-н Кръстев много точно е отговорил директно на въпроса, но аз бих го разширил с контра въпрос: "Използвахте ли командата purge за да се отървете от излишното?". Аз самият съм електропроектант и се сблъсквам често с подобни ситуации. Моята практика в тази връзка е: Изтривам всичко излишно (по отношение на част електрическа и само при условие, че архитектурната подложка няма да я ползва никой друг колега), след което прехвърлям всички останали обекти в слой 0. Използвам командата purge докато не остане нито един излишен слой, линия, блок и каквото се сетите. И накрая си създавам няколко слоя, които ползвам в моя проект. Не знам дали е най-доброто, но на мен ми върши работа. Пожелавам Ви успех в начинанията!
Класическият изглед с падащи менюта го имаше и в най-първите опити на "български" ACAD през 90-те години, наричан "Технокад", който тогава даваше възможност сравнително лесно, при липса на мишка, да се избират команди от клавиатурата, тъй като те бяха организирани в един вертикален панел от страни на чертожното поле. Клавишните комбинации и въвеждането на координати от клавиатурата бяха много популярни (все пак говорим за 90-92 година и DOS). По-късно при ACAD 2004 (ако се не лъжа) се появи възможността за прилепване с курсора към характерни за дадения обект точки. В този смисъл "ежедневната" работа я върша предимно с клавиатурата и мишката почти без да прибягвам до рибон панела или менютата, а командния ред съм го забравил въобще. Друг е въпросът, когато в рамките на един проект се налага да се ползват едновременно "Electrical" и "Mechanical" или "Electrical" и "Architecture" чертежи, тогава е въпрос на рутина как по-лесно да си свършим работата.