Защо получих празен клин в солид при екструдиране на път от Spline?
Пробвах с SPL да определя път. Получи се един празен клин в солида. Бихте ли обяснили защо се получава този ефект?
Виктор, защо не покажеш този клин в солида и твоята SPL?! <br/>Може да се предполага, че при остър ъгъл на SPL спрямо маркираната повърхност не се получава екструдирането и, а при по-голям от 90 гр. става.
Направих проба и може би съм предположил правилно!
Имах точно това предвид което се получава на позиция 3 от твоята снимка.
Имах точно това предвид което се получава на позиция 3 от твоята снимка.
Какво се получи при екструдиране по различни пътища: <br/>1. Полилиния перпендикулярна на екструдираната повърхност <br/>2. Полилиния наклонена към повърхността <br/>3. SPL към същата повърхност <br/>4. Арка <br/>5.Отделни линии, екструдирани една след друга <br/>Само при SPL има въпросният "клин". Нямам обяснение защо е така. Възможно е да става въпрос за тангенти в началните им точки.
Получават се невероятни неща! Ако не ходя на работа, бих си чертала по цял ден. :)
Аз точно затова не ходя на работа. Държавен стипендиант съм.
Може би защото по някаква причина, когато за път избираме сплайн, то програмата започва да чертае перпендикулярно на линията и ако в началния участък сплайна е наклонен "на вън", то се получава този липсващ клин. Ако е на вътре всичко е наред.