Относно рамката

AutoCAD Формула AutoCAD

Здравейте,
понеже видях, че тук стречвате рамката реших да споделя и моя начин - аз съм си направил динамични рамки за чертежа, като едната е свободно разтегаема ( мога да и задавам всякакви размери), а другта съм я направил да се разтяга само по формати (А3, А2, А1 и А0 - Portrait i Landscape). Удобното при свободно разтегаемата е , че мога да и задавам точно с какви размери да е, и когато правя "Layout" с размер колкото рамката при "Page Setup" в раздела "Plot Area" задавам да ми плотира "Window" и така всичко е точно позиционирано. Хубаво е когато се прави "Page Setup" той да е съвсем малко по-голям от рамката на чертежа, защото някой път може да не се разпечата някоя от външните линии, което затруднява рязането на чертежа (ако си го правите Вие, ако го давате на фирма за рязане и сгъване не е фатално :)).

Благодаря за споделения опит.

Ползването на динамичен блок за рамка (било то в модела или в лейаута) е доста полезно. Реално в нашата фирма така правим нестандартни лейаути (другите са в template), но с помощта и на лиспове, за да е още по-бързо.

Понеже ползваме собствен плотер, аз съм нагласил всички лейаути да се плотират така, че да няма нужда от никакво рязане. За нас остава само сгъването.

Пробвали сме по копирни центрове да им обясним как да пускат чертежите без нужда от рязане - трудна кауза :)
Оказва се, че рязането отнема много повече време от сгъването.

Някой може ли да ми изпрати задачки, като за 7 и 8 клас? Дадени са два изгледа на детайл, децата трябва да получат третия изглед. Благодаря.

Може ли последователно да покажете стъпките, инж.Цуков!


Вашият отговор

Научи компютърните програми онлайн от топ експертите на България
Регистрацията в АУЛА ви дава:
  • 20 безплатни урока
  • Трикове и тънкости за софтуера
  • Отговори на вашите въпроси
  • Регистрация