Прескочи към основното съдържание Прескочи към навигацията

Защо не показване използването на бутона Insert Function?

Microsoft Excel Microsoft 365 Тайните на Excel

Искам да ви попитам защо не показвате въвеждането на формулите и с бутона за въвеждане? Ясно, че с времето като се свикне с тях е най-лесно да се въвеждат ръчно може би, особено за по-сложни и съставени от няколко функции. Но за начало в допълнителния прозорец се вижда и обяснения за всяка една опция, която предлага формулата и се избягват грешки за това дали е например разделителя само запетая или точка и запетая.

Да, в много случаи, особено когато няма достатъчно опит от Insert Function (fx) e по-удобно. Не е необходимо да съобразяваш дали разделителния знак е запетая, точка и запетая, дали са необходими кавички.


Вашият отговор

Запиши се в Аула

или
Вашият имейл е защитен при нас.