Защо Excel продължава да ми дава грешка?
Здравейте, отново. Също така когато въведа формулата със знака $, за да може да не ми дава грешка при изчислението и клетките да не се местят, нищо не се получава. Както се вижда от снимката продължава да ми излиза грешка.
Здравей, сигурна ли си че разтегляш формулата от горе до долу ?
Да, сигурна съм
Добре може ли да изпратиш файла с така получената грешка DIV/0 на [email protected] за да го погледна.
изпратих го, благодаря за съдействието :)
Здравей, може би проблема се крие в това че раздърпвайки формулата надолу не избираш правилната опция за раздърпване.
Направи следното както си написал във файла формулата в най - горната клекта ( снимка 1 позиция 1 ) я хвани и я раздърпай до долу.При раздърпването долу ще се види една иконка с падащо меню - снимка 1 позиция 2.
АКО е избрано Fill formating only ( снимка 1 позиция 3 ) следва само форматирането на клетката която раздърпваш да се разкопира надолу по другите клетки,
НО не и самата формула с доларчето, надолу клетките ще са с формула от вида показан на снимка 2.
Съответно разделяйки на клетка N18 в която няма нищо ( 0 ) получаваш именно грешка от типа на това че делиш число на 0 - > Div/0.
За целта така както си написала горе формуалта с доларче когато я разтегляш надолу трябва от квадратчето долу да избереш Copy Cell ( снимка 3 позиция 1 ) и следва да разкопираш формулата надолу тя ще се разкопира като запазва абсолютна референция към клетка N12 (т.к. е записано $N$12 )
Получи се! Безкрайно благодаря!
Моля !
Лек ден и успехи!