Прескочи към основното съдържание Прескочи към навигацията

Може ли да се случи по друг начин? В примера за побиране на текста в две обединени клетки, "раздърпахте" височината на реда. Автопобиране на височина на ред не работи при обединени клетки.

Microsoft Excel Microsoft 365 Тайните на Excel

Може ли да се случи по друг начин? В примера за побиране на текста в две обединени клетки, "раздърпахте" височината на реда. Автопобиране на височина на ред не работи при обединени клетки.

Има и бутон за това. След обединението на две клетки е една клетката остава маркирана. В HOME исзбираме бутона Format->от падащото меню Row Height... (с нея се "разпъва" клетката). След това по избор може да изберем Middle Align, за да текста да се подвавни в средата на клетката.

Здравейте, защо при мен комбинацията Alt+ Enter не работи?


Вашият отговор

Запиши се в Аула

или
Вашият имейл е защитен при нас.