Прескочи към основното съдържание Прескочи към навигацията

А защо трябва да се избира диапазон вместо цяла колона?

Microsoft Excel Microsoft 365 Тайните на Excel

Ако изберем колона можем да вписваме нови данни без да се налага ново дефиниране на диапазона.Изпробвано и работи!!

Абе че работи - работи. Но аз по лошия начин се научих, че така не се прави. Едно е VLOOKUP или SUMIF да търси в 15 хиляди клетки - друго е в 1 милион.

И като направиш един файл така и го дадеш на колега да го ползва, и той вземе, че в колоната напише нещо, което се дублира, и изразходиш часове, за да откриеш защо по-дяволите цифрите ти се дублират, ще разбереш защо трябва да се използва диапазон, а не цяла колона.

Но щом ти харесва - дерзай :)


Вашият отговор

Запиши се в Аула

или
Вашият имейл е защитен при нас.