Прескочи към основното съдържание Прескочи към навигацията

Защо не мога да маркирам текста ,както се получава при вас?

Графика InDesign Графичен дизайн Предпечат Тайните на InDesign

Не ми се получава маркировка в зелено както при вас.Бялата или черна стрелка е за маркиране на текст?

Здравейте. Използвайте черната стрелка. 

Уверете, че върху текста, с който работите нямате друг обект или рамка от друг обект.Това би попречило на селектирането на текста. Може да преместите текста най-отгове върху останалите обекти, като отидете в панела Layers, маркирате и преплъзните текстанай-отгоре.
Другият вариант е да заключите обектите, намиращи се върху текста, чрез Cntr+L  и отново да маркирате текста.


Заключвам картинката с Ctrl+L, но текста не се маркира в зелено ,както е при вас ,а само се мести рамката на текста.

На Print Screen-a, който сте ми пратили ( първата снимка) виждам много направени рамки ( правоъгълници и един успоредник). Тях за какво ги използвате?

 Ако искате нека да започнем отначало. Отворете си напълно нов документ и поставете текста и вижте дали можете да го маркирате. След това поставете фона ( но отново преместете теста най-отгоре върху фона) и пробвайте отново да го селектирате.
Ако всичко това работи, бих ви препоръчала да довършите урока в новонаправения документ.
Понякога софтуера просто отказва да работи както трябва. Случва ми се постонно.

Трябва да е натиснат Т за текст,тогава се маркира текстът в зелено


Вашият отговор

Запиши се в Аула

или
Вашият имейл е защитен при нас.