Въпрос към урок: Meждинен проект от курс: Тайните на Illustrator

Как да редактирам и използвам Swatches?

Векторна графика Тайните на Illustrator

Тъй като имам един реален подобен проект, завършен преди да се запиша за курса - етикет за пчелен мед - реших да го "ъпдейтвам" със знанията, които получавам тук. Векторизирам една пчеличка до примерно 10 цвята, но след това в Swatches нямам никакви цветове, само две иконки: None и Registration (без цвят и Registration не я знам за какво е).

Та конкретният ми въпрос е: как мога да "вкарам" цветовете от векторизираната пчеличка в Swatches, за да ги използвам по-лесно за "доизкусуряване" на пчеличката, а и по-нататък като текуща палитра?

И по принцип като че ли ми липсва един урок за използване на цветовете - могат да се променят от много места - от контролната лента, лентата с инструменти, панелите Color, Color Guide, Apearance... сигурно има някакъв смисъл да може да се сменя от толкова различни места, какъв е той?

На част от въпроса си отговорих сам ;-), но не знам доколко е правилно. Маркирах цялото векторизирано изображение (пчеличката), в Swatches кликнах иконката New Color Group и вече имам палитра с всички използвани цветове.

Здравей :) Относто първият ти въпрос (за изчезналите цветове), съм го обяснила малко по-надолу във форума, защото е често срещан проблем. Ако не можеш да го намериш ще ти го пратя отново. 


За запазване на твой собствен swatch може да се направи и ето какви са стъпките : след като си вкарал изображението и си го верторизирам чрез image trace, отиваш в панела със swaches i избираш третата икона New color group, излиза ти диалогов прозорец, от който можеш да избереш от къде да вземеш цветове, от вече съществиваща палитра или от изображение (atrwork), избираш изобрашение и всички цветове ти стават като цветни палитри в панела swatches. Но това е само за версия CS6, ako си с CS5 e по-различно. Още в панела за image trace имаш отметка Output to swatches и така получаваш същия резултат.

А на последния ти въпрос за многото места, от които могат да се правят промени, най-общо казано е за улеснение и по-бърза работа, но и не точно. Примерно с Golor guide можеш да създаваш цветна хармония на база цвета, който си израл. От панела Аppearance може също да променяш цветове, но той ти позволява и да поставяш много цветве едновременно върху даден обект. С времето човек сам преценя кои са най-съществените настройка за него в дадения софтуер и си ги използва в зависимост от неговата работа. Дано да съм ти отгоровила на всичко :) Поздрави от мен :))

Благодаря, Тони! ;-) Хубав и усмихнат ден! ;-)

Благодаря :) Пробва ли създаването на палитра? Не е ли страхотно :))

И между другото адаш( ако ми позволиш да се обърна така към теб), ще се вклю

чиш ли в конкурса? :) 

Разбира се, адшче ;-) За обръщението става реч... За конкурса е много вероятно да се включа, зависи кога ще сколасам, че малко се отклонявам от учебното съдържание (наблягам на реалното практическо използване). На олимпийски принцип (курсът за награда вече съм го завършил ;-)). 


Вашият отговор

Научи компютърните програми онлайн от топ експертите на България
Регистрацията в АУЛА ви дава:
  • 20 безплатни урока
  • Трикове и тънкости за софтуера
  • Отговори на вашите въпроси
  • Регистрация