Прескочи към основното съдържание Прескочи към навигацията
AutoCAD Формула 3D AutoCAD CAD/BIM Проектиране

Защо като натисна Enter, след като съм избрала окръжностите, не ми стават активни подопциите на функцията: [Guides/Path/Cross sections only/Settings]? Не можах да си направя и упражнението от предишния урок...

С коя версия на AutoCAD се упражняваш? Напиши Guides в командния ред след Loft и маркиране на окръжностите, Enter и пак Enter след Guides. <br/>А имаш ли команден ред? Ctrl + 9 включва и изключва командния ред.

Имам въпрос за подопцията на LOFT- Guides. В първия пример, след избиране на двата кръга и задаване на Guides избирам първия сплайн и тялото се получава. При избиране на втория сплайн (този който завършва в центъра на кръга) и натискане  на  Enter се връщам в начално положение т.е. няма никакво тяло. Къде греша?

Евгени, <br/>Не се получава, именно защото вторият сплайн не е свързан с втория кръг /по-малкия в случая/. Отговор на инж. Цукев на твоя въпрос можеш да намериш в началото на коментарите именно под това видео. Въпросът е зададен от Марина Христова Дойчева, която явно е била на ясно с проблема и необходимостта от свързване на сплайна с малкия кръг. За съжаление не е публикувала резултатите си след отговора на инж. Цукев. С извинение към Марина, аз ще публикувам своите. <br/>Общо взето трябва да се внимава с прилепването за свързване, защото ако се прилепи в неподходяща точка, също не се получават нещата. След включен SNAP, маркира се втория сплайн и след Quadrant крайната точка от въпросния сплайн /която е в центъра на кръга/ се свързва с кръга. Трябва да е от страната на прилепената първа точка от сплайна към долния /по-голям/ кръг. При "разметешване" с прилепванията няма как да се получи солид. Ще приложа скрийншот с варианти на решението, като се надявам да е достатъчно ясно и да няма нужда от много текстови обяснения: <br/>1. Включен SNAP <br/>2. Маркиране на втория сплайн <br/>3.При избор на Quadrant правим свързването и готово. <br/>4.Фигурата от учебния файл <br/>5.Неподходящо свързване <br/>6.Добро свързване <br/>7.Щом се получи тази фигура, значи сме решили проблема <br/>8.Нарочно или не във файла за упражнение вторият сплайн не беше свързан. Затова пък след коментари и проби изглежда "овладяхме" доста добре този, иначе изглеждащ на пръв поглед лесен урок.
<br/>

Аз също доста се борих с това упражнение, заради несвързаният втори сплайн, докато не прочетох коментарите. Успях да свържа сплайна и всичко с тази фигура стана о.к. Проблема обаче е че като начертая моя фигура /подобна на тази/ и стартирам Лофт, посочвам първия кръг, после втория /изчертава се пресечен конус /и когато посоча гида, Ауто КАД изписва "The selected entities are not valid." и фигурата остава незапълнена. Опитвам се да изчертая сплайна от точка на единия кръг до точка на другия кръг, но явно не успявам да ги свържа, въпреки използването на оснап. Включих и 3д оснапа, но при него изобщо не ми се появява включеното прилепяне /да речем най-близка точка или перпендикуляр/. Къде греша?

Успях да реша проблема, чрез въвеждане на координати на сплайна. Явно просто произволен сплайн , става много сложен, за да се използва за гид. Поправете ме, ако греша?


Вашият отговор

Запиши се в Аула

или
Вашият имейл е защитен при нас.