моля за малко помощ
При опит за настойка на мащаб, завъртане на материал или опит за въвеждане на собствен материал AutoCAD "гърми". <br/>Някакви идеи. ...
Трябва да видиш няколко неща. <br/> <br/>Първо дали го прави на всеки файл, дори и на празен или само на един файл. Ако нещо във файла му пречи, то можеш да изтриеш всичко ненужно от него, да пуснеш командата audit и след това purge. Това може да оправи нещата. <br/> <br/>Ако прави проблема на всеки файл, то има проблем в AutoCAD-а. Обикновено такива проблеми се решават с инсталацията на service pack от Autodesk. Това са пакети, които се инсталират и оправят малки грешки и бъгове в програмата, които винаги ги има.
"Гърми" и на празен файл. Инсталирах SP 1.1 , но няма ефект. <br/>Ще преинсталирам друга версия на 2013- дано да не загубя готови мои блокове и настойки. Възможно ли е от видео картата или забранено нещо?
Проблемът явно идва от някакво несъответствие между хардуер и софтуер. Можеш да изпробваш да инсталирай най-новите драйвери за видео картата и дори за дъното. <br/> <br/>Може и да е от версията на Windows. Не знам коя версия ползваш, но може да потърсиш и service pack за самия windows.