Прескочи към основното съдържание Прескочи към навигацията

Може ли Групите да натоварват  модела?

3ds Max 3D Моделиране 3D Моделиране и Рендериране с 3DS MAX

Здравейте! Задавам този въпрос малко късно, но при повторното преглеждане на някои видеоуроци се появяват нови въпроси. Конkретно ме интересува дали групите увеличават значително размера на файла в MAX? По принцип би трябвало програмата  да помни освен характеристиките на отделните обекти в групата, така и отделно да разполага с информация за самите групи като цяло. Може би за малки модели това не е проблем но за големи сцени и организация на групи в групите, размерът на файла на MAX би трябвало да нарастне. Бихте ли споделили опита си в тази насока. Не е ли по - удачно да използваме различни техники на организация на сцената - като Layers например, които да са по-щадящи към ресурсите в MAX?

Здравей,

когато ползвах по-старите версии на Мах съм забелязал, че понякога организирането в групи и под групи найстина води до значително увеличаване на размера на файла. Изглежда Мах трябва да пази някаква допълнителна информация, която използва по-късно. Това обаче не го забелязвам в 2014 и 2015 - дори да има някаква сложна структура в групите, размера на файла почти не се влияе. В случая го проверих с две сцени - едната е 57,9 МВ и 3,2 млн полигона и има групи до трето ниво - група-в група- в група. Когато са разгрупирани размера на файла е 57,7 МВ. В другата сцена размера на файла е 115 МВ, 7,2 млн полигона и групи до пето ниво. След разгрупирането размера на файла е 114 МВ.
   Организацията в слоеве също помага, но някак си е по-приложимо за по-мащабно групиране (според мен). Аз лично гелдам да имам повече групи в по-малко слоеве. 
   Нека и някой друг ако има желание да направи този експеримент да видим резултатите за размера на файла и с други версии на Мах.

Благодаря за отговора!


Вашият отговор

Запиши се в Аула

или
Вашият имейл е защитен при нас.