Как да се промени в 3ds Max точката от малката клавиатура на запетайка?
По подразбиране 3ds Max възприема делителния знак от малката клавиатура като точка. Как може да се промени на запетая, за да стане по-удобно за работа?
Здравей,
вероятно има как да се направи и с настройките на Windows .. някъде в Regional Settings, но има и програмки с който можеш на определен клавиш от клавиатурата да зададеш определен символ или буква (като SharpKeys например). Така може да зададеш на точката да бъде запетая.
Здравейте и от мен.
Една добавка, тук:
Ето какво да правите, ако Excel ви обръща числата в дата
в тази тема от раздела трикове на аула има разяснения за настройките на десетичния разделител. Да става дума за Excel, но регионалните настройки за Windows -a касаят всяка програма.
Ако настройте Decimal separator да бъде запетая и MAX приема числата със запетая, съответно и бутона за десетичен разделител от дясната (малката) част на клавитурата следва да записва , за десетичен разделител в коя да е програма, освен ако не си указал изрично друг бутон за това.
Чудесни сте и двамата! Това ме тормозеше от години. След рестарт на програмата, нещата си заработиха. Много ви благодаря! :)
От Regional Settings се променя клавиша по описания начин, рестартира се 3ds Max и това е. При това засега не откривам конфликт при Еxcel.
Йордан, при Excel e интересно, когато работиш с база данни от външни източници и там вече вмъкването с точка или запетая оказва влияние и затова е от значение как ще подходиш за определен лист или файл от ексел... там е относително, иначе да в момента въвеждайки от дясната част на клавиатурата следва десетичния ти разделител да не прави проблем в Excel, НО стига съм писал за Excel във раздела за V-RAY :)
Краси, благодаря за уточнението. При проблем с Excel, ще върна старите настройки на Regional Settings. :)