Ранг 4
FREE

Любомир Жипонов

Присъединил се: април 2013
					
строителен инженер, програмист, сватбен фотограф
Постоянство
бета

0

най-дълъг период: 0 дни
Аула точки

9875

 
Постижения

57

за седмица 0
Изгледани уроци

681

за седмица 0
Харесани отговора

138

за седмица 0
Общо отговора

25

за седмица 0
Въпроса

11

за седмица 0
Последвани

14

 

Интереси

AutoCAD Формула Photoshop Фотография Wordpress AutoCAD Формула II AutoCAD Формула 3D Microsoft Excel MS Word AutoCAD VIP AutoCAD Civil 3D MS PowerPoint 3ds Max 3D Моделиране Cinema 4D Adobe Illustrator InDesign Lightroom CAD/BIM Проектиране Анимация Рендериране Предпечат Ретуш Microsoft 365 Тайните на Excel Тайните на Word 3D Моделиране и Рендериране с 3DS MAX MS Project Autolisp Управление на проекти с MS Project V-Ray V-Ray Рендери за 3ds Max Векторна графика Тайните на Illustrator Презентации Тайните на Powerpoint Рендериране Инфраструктурни проекти с Civil 3D Тайните на Photoshop Adobe Photoshop Растерна графика Тайните на Premiere Pro Тайните на InDesign Уеб сайтове с Wordpress Проектиране Notepad++ Професионални навици за развитие Самоусъвършенстване Личностно развитие Мотивация Организация Полезни навици Продуктивност Microsoft Windows OS Трикове и тънкости с Windows 10 Windows 10 Photoshop Pro AutoCAD Sheet Set Mac OS Apple компютри

Потвърдени умения

от харесани отговори разделени по софтуер
3
Wordpress

Записани курсове

Онлайн обучението, което провеждате е на изключително добро ниво и продължавам с радост напред в Aula. Вече споделих с приятели за курсовете и уникалната Ви програма за специализирани, инженерни софтуери.
Полезен и идеен курс за това как да пишем правилно в Word и как да получим професионално направен документ. Пореден много, много добър курс от Аула!

Завършени обучения

PDF удостоверения могат да се се свалят от лични настройки и документи.

Постижения

В АУЛА винаги се стремим да подобрим начина на обучение и поради това въведохме точкова система с постижения.
Принципът на работа е съвсем прост - за определено действие в АУЛА (като преминати уроци, преминат тест, отговор на въпрос от друг колега) се получават точки и постижения. Така ще възнаграждаваме хората, които регулярно гледат уроците и помагат на другите в сайта.
Имейл новини. Ниво 2
Учител!
Добро утро!
Гуру!
Записани осем курса!
Имейл новини. Ниво 1
Експерт!
Дай, за да получиш
Най-интересното знание
Научихте 200 урока!
Пет влизания за една седмица!
Който помага на другите, помага на себе си
Три влизания за една седмица
Участие в Аула конкурс
Магьосник
Споделящ знанията си
Страхотна екипна работа
Професионалист!
Научихте 150 урока!
Богатството на образованието
Добра екипна работа
Непрекъснато израстване
Научихте 120 урока!
Научихте 100 урока!
Незаменим приятел
Чудесен приятел
Профил със снимка
Попълнено мнение за един курс
Попълнено мнение за два курса
Записани четири курса!
Образованието е ключът
Връзка с Facebook
Много добър приятел
Добър приятел
Благодарност
Профил
Най-мощното оръжие
Инвестиция в знания
Потенциал!
Научихте 80 урока!
Продължаваме напред
Обучение под пара :)
Здрав напредък
Първи стъпки
Напред, напред, напред
Добро начало
Който се учи, той ще сполучи
Напредък
Доказани знания
Научихте пет урока!
Стабилен напредък
Научихте десет урока!
Който дава живот на ума и знанието, той не умира
Научихте 20 урока!
Записан втори курс!
Записани три курса!
Научихте 40 урока!

Последни форум дискусии

Ако искаме да направим двуезичен сайт (EN/BG) с икони за директен превод как може да стане това нещо? Защото ако следваме процедурата обяснена в клипа, ние променяме темата, но го правим еднократно и за една тема и то тя е на български, а ако искаме същата да я има и на английски едновременно? Може ли някой да даде подробно описание със стъпките: ако се ползва горе описания метод + някакъв plugin за създаване на знамена EN/BG с директен превод на сайта ни или как? Предварително благодаря :)
Всеки, който е създал нещо сам има ексклузивни (изключителни) права върху своята работа (освен ако не е уговорено писмено друго с възложител и т.н.). Ако не са прехвърлени правата, творецът има право да бъде възпроизвеждана неговата работа, да се правят копия, да модифицира работата си (прави версии), да я разпространява или публикува (освен ако не в противоречие с други висшестоящи закони), правото да я показва. Всички права запазени означава, че просто казвате на аудиторията, че вие сте творецът и имате горните права, освен ако не е уговорено друго с насрещна страна. Може дадена работа на която попаднете в интернет (снимка, статия и други) да няма ясно означение за автор, но това НЕ ОЗНАЧАВА че можете да ползвате тази работа. Ако вие не сте творец на дадена работа, винаги трябва да търсите и искате разрешение за ползване на чужди такива. Показването на източник, референция при цитиране или ползване на чужда творба (снимки) не ви спасява в доста случаи, освен евентуално в случаи на образователна, учебна цел, други предвидени в закона, като и тук нещата могат да са спорни и винаги зависят в частни случаи. Нещо намерено свободно в интернет, не означава че може да бъде свободно ползвано, особено с комерсиална цел. Аз не съм адвокат, юрист или експерт по авторско право и по-горе написаната информация не може да я считате за правен съвет, а по-скоро за обща информация, до колкото на мен са ми ясни нещата по тази тема. Най-добре е да се свържете с професионалист в тази област, ако имате сериозни проекти или дейност.
Бих искал да ви споделя един важен съвет за изображенията в уеб. Добре е по-големи изображения да ги превръщате в по-малки според идеята ви, но не и обратното (разваля се качеството). Важно е и резолюцията (DPI), освен dimensions - DPI за WEB 72 или 96 pixels/inch, не повече (при Print е 240-300px/inch диапазона за high quality). Важен е и цветовия режим за уеб: RGB 8bits/channel с профил на изображението sRGB IEC61966-2.1 (не AdobeRGB, не CMYK). И не на последно място ако искате изображенията да ви се отварят супер бързо в сайта ви от потребителите (тоест да са с възможно най-малкия размер като големина в MB, но да не се разваля същевременно с това качеството) ви препоръчвам една програма JPEGmini Pro. Бърза, лесна, БЕЗ никакъв компромис в качеството, както за принтиране така и за уеб, при намаляване на изображението като големина приблизително няколко пъти. Ако ползвате също фейсбук и се съобразите с техните изисквания например 960 или 2048px/inch по дългата страна и след това "хвърлите" изображението през тази програма и го upload-нете във фейсбук - ще виждате кристално ясно изображението, както когато си го гледате локално на вашия компютър (фейсбук не прилага компресията си, която по принцип прави за изображенията с цел да достигнат до около 100kb снимките).
Има и 3 вариант: Когато си направил фотосесия например ,но в нея имаш различни места с различна осветеност ,всяко от които с n-брой снимки и искаш на групи да се селектират според exposure-a: първата снимка от дадена група се обработва ,след което със задържан CTRL и избор на снимки или ако са поредна серия снимки със задържан SHIFT (като е важно обработената снимка да е маркирана първа и след това останалите). След маркирането слайдерите например в Basic менюто не съдържат цифри понеже се различават първата с останалите и само с единствен клик на всеки слайдер всички снимки приемат настройката на обработената вече. Това е. После се прави първа снимка от друга група и пак така... Това е удобно ако не искаме да сейваме излишно preset-и.