FREE

Михаил

Присъединил се: септември 2017
					
IT specialist
Bachelor degree in Information technologies, MS courses on AD, O365 pro (sync and others), AzureAD PS administration, Linux system administration, network planning and administration, VM infrastructure with open-source solutions (KVM, VirtualBox), backups, scripting. SAP administration (BASIS, installations), planning: Windows/Linux installations on IDM7.2, IDM8, NetWeaver, ABAP stack, Java stack, BPM, BPC, DM, SAP HANA XE configuration and others.
Постоянство
бета

0

най-дълъг период: 0 дни
Аула точки

100

 
Постижения

3

за седмица 0
Изгледани уроци

0

за седмица 0
Харесани отговора

10

за седмица 0
Общо отговора

2

за седмица 0
Въпроса

0

за седмица 0
Последвани

0

 

Интереси

Wordpress Уеб сайтове с Wordpress Microsoft Windows OS Трикове и тънкости с Windows 10 Windows 10

Потвърдени умения

от харесани отговори разделени по софтуер
7
Wordpress
3
Microsoft Windows OS

Записани курсове


Постижения

В АУЛА винаги се стремим да подобрим начина на обучение и поради това въведохме точкова система с постижения.
Принципът на работа е съвсем прост - за определено действие в АУЛА (като преминати уроци, преминат тест, отговор на въпрос от друг колега) се получават точки и постижения. Така ще възнаграждаваме хората, които регулярно гледат уроците и помагат на другите в сайта.
Добра екипна работа
Профил
Благодарност

Последни форум дискусии

Здравейте, Сещам се за 3 варианта на решение: 1. чрез добавяне на безплатен плъгин Hide My Site (има платени опции в него, но работи и без тях) и съответно поставяне на парола за достъп до сайта (само парола - без потребителско име). След вписване на парола може да се разглежда сайта като гост - т.е. удобно за изпращане до определени хора, които да го видят докато се довършва без да са логнати (пълен гост тест). 2. отново чрез плъгин: underConstruction WordPress Plugin - тогава е скрит изцяло (имате достъп до админ панела). 3. добавяне на .htaccess файл в главната директория на сайта със съдържание: RewriteEngine On RewriteCond %{HTTP_USER_AGENT} (googlebot|bingbot|Baiduspider) [NC] RewriteRule .* - [R=403,L] При метод 3 е важно да знаете, че сайта ще бъде видим ако някой напише адреса, но реално ще бъде невидим за роботите (търсачките) и няма да бъде индексиран. Не забравяйте да премахнете след това този файл или поне това съдържание (ако има друго в него), защото няма да бъде индексиран никога. Има и вариант чрез защита на директорията на сайта чрез потребител/парола, което често може да бъде направено чрез хостинг акаунта (админ панел). Резултатът е сходен с вариант 1.
Здравейте, Рутрер и суичове се избират според разпределението на помещенията. Ще е необходима повече информация за разпределението (и входната точка от доставчика на услуга) за да може да се избере подходящият подход. Също така е важно с какво окабеляване разполагат тези помещения. Относно устройството за рутиране на трафика - нужно е да се отчете какви функции ще се очаква да извършва за в бъдеще. Пример за услуги са: VPN, firewall функции (специални правила), дали ще има мрежови ресурси като сървъри (за отделни VLAN или други мрежи с ограничения на достъпа помежду им), дали ще се използва и за WiFi или ще има друго устройство в мрежата, дали ще има принтер/и в тази мрежа и други. Също така е важно да се уточни какво натоварване ще се очаква (обмяна на големи файлове и други). Важно е и в какво ще бъде разположен рутера. Ако е обикновен за малък офис без някакви специални изисквания - то може да стои на земята или до някое бюро, но ако ще има сървър в тази мрежа е добре да се вземе малък комуникационен (не сървърен) шкаф, който да комбинира и двете функции, като му бъде поставен и охладител (със или без терморегулация). В най-общи линии е важно да се уточни какво ще се изисква от тези устройства, разпределението по стаи и съответно ще е добре да се посочи и ориентировъчен бюджет.