Ранг 4
АБОНАТ

Васил

Присъединил се: август 2012
					
Постоянство
бета

0

най-дълъг период: 2 дни
Аула точки

6893

 
Постижения

47

за седмица 0
Изгледани уроци

204

за седмица 0
Харесани отговора

14

за седмица 0
Общо отговора

4

за седмица 0
Въпроса

0

за седмица 0
Последвани

6

 

Интереси

Фотошоп Fastweb Photoshop Фотография Уеб дизайн HTML Графика Adobe Illustrator InDesign Видео ефекти Векторна графика Тайните на InDesign

Потвърдени умения

от харесани отговори разделени по софтуер
10
Adobe Photoshop
4
Wordpress

Записани курсове


Постижения

В АУЛА винаги се стремим да подобрим начина на обучение и поради това въведохме точкова система с постижения.
Принципът на работа е съвсем прост - за определено действие в АУЛА (като преминати уроци, преминат тест, отговор на въпрос от друг колега) се получават точки и постижения. Така ще възнаграждаваме хората, които регулярно гледат уроците и помагат на другите в сайта.
Непрекъснато израстване
Записани осем курса!
Записани седем курса!
Записани шест курса!
Записан втори курс!
Записани три курса!
Записани пет курса!
Научихте 120 урока!
Образованието е ключът
Предизвикателство "Време за развитие". Ниво 2
Предизвикателство "Време за развитие". Ниво 1
Приятел за учене :) (Ден 3)
Участие в предизвикателство! (Ден 1)
Добро утро!
Научихте 100 урока!
Инвестиция в знания
Споделящ знанията си
Научихте 80 урока!
Обучение под пара :)
Продължаваме напред
Научихте 40 урока!
Пет влизания за една седмица!
Добра екипна работа
Благодарност
Три влизания за една седмица
Научихте 20 урока!
Научихте десет урока!
Най-мощното оръжие
Здрав напредък
Научихте пет урока!
Добро начало
Който дава живот на ума и знанието, той не умира
Стабилен напредък
Доказани знания
Напредък
Който се учи, той ще сполучи
Имейл новини. Ниво 3
Напред, напред, напред
Имейл новини. Ниво 2
Връзка с Facebook
Профил със снимка
Първи стъпки
Имейл новини. Ниво 1

Последни форум дискусии

Малко съображения от практиката. Приемам, че екранът на вашия компютър е с резолюция (правилният, но по дълъг термин е "разделителна способност") 1280х720. Т.е. в тази резолюция виждаме снимките независимо, че в оргинал може да са с резолюция 12800х7200 т.е. 10 пъти по-голяма. За показване на екрана компютърът автоматично "смачква" 10 пиксела в 1 пиксел по височина и по ширина. Препоръчвам ви тест: вземете най-голямата по размер снимка, която имате и я намалете до размер 1280х720. Запишете това копие на снимката в папката на оргинала. Превключвайте бързо от едната на другата снимка – няма да забележите разлика в качеството, а само във времето на зареждане, което естествено е по-голямо при оргинала. Или в слайдера поставете една до друга оргиналната снимка с лимони и нейно копие с 3 пъти по-малка резолюция. Виждате ли разлика? А съотношението в мегабайти е 5 пъти (327:61), което влияе на скоростта на зареждане. В резюме – по-голяма резолюция ни трябва, само ако ще вадим и увеличаваме детайл от снимката, но това не е нашият случай в Wordpress. Важно е съотношението ширина/височина на снимката. В днешно време стандартът е 16/9=1,78. В това съотношение са: екранът на лаптопа (в см.), резолюцията му (1200/675 или 1280/720(HD) или 1920/1080(Full HD)), екраните на телевизорите, на смартфоните и т.н. И вероятно ще трябва да се съобразява съотношението прието в избраната тема. Дано не греша с тези разсъждения!
а за още по-голямо улеснение, аз ползвам този сайт https://compressor.io/compress качвам *.jpg, компресира го и няма никаква разлика в качеството. после при тест на скороста на страницата е на шест
направете си текстов контейнер, сега може би се опитвате да пишете в контейнера на снимката
ВНИМАНИЕ: Цветовият формат трябва да е CMYK или Grayscale. Печата на файлове в RGB или Lab може да доведе до неприятен резултат. Задължително слоевете (Layers) трябва да се обединят преди изпращане (Layers > Flatten Image). Тази операция понякога променя изображението и може да доведе до неприятен резултат. Когато започвате нов проект, е важно: Резолюцията да бъде най-малко 250 dpi за финала на изображението. Когато в проекта има малки шрифтове (около 7 pt или 3 mm), резолюцията на файла е препоръчително да бъде най-малко 400 dpi. Цветовият формат да е CMYK или Grayscale. Ако в проекта има фонове, размерът трябва да се увеличи най-малко с 2 mm от всички страни. Преди да изпратите файла, е важно да проверите: - Вида на файла: *.tif - с LZW компресия с изключени Layers; *.jpg с настройка на Quality от 7 до 12; *.pdf - Acrobat версия 5 или 6; *.ps - PostSript Level от 1 до 3; *.eps - шрифтовете превърнати в криви; *psd - обединени Layers. - Цветoви формат: CMYK. - Резолюция: най-малко 250 dpi. - Плътно черно: не повече от C=50%, M=50%, Y=50%, К=100%. - Увеличаване размера за рязане: най-малко с 2 mm. - Важни елементи: най-малко 4 mm преди края на файла. - Линии и тънки елементи: минимум 0.25 pt или 0.07 mm. - Архивирайте файла преди изпращане - *.zip. Запис на файла: - Запишете файла в *.psd, *jpg или *.tif. - Ако във Вашия проект има дребни шрифтове или векторни елементи, може да не ги обединявате, а да запишете файла в *.pdf формат. При този вариант векторната информация се запазва и позволява малките векторни елементи да се отпечатат с гладки контури. - Слоевете трябва да са изключени (файлът ще бъдe обединен, ако не е направено преди това). - Изберете JPEG, Quality 10. - Изберете Include Vector Data, Use Outlines for Text - това ще конвертира текстовете в криви, но ще ги запази векторни. - Разгледайте файла в Adobe Acrobat.